№ 4 (96), апрель |
|

Статьи номера:
Пасхальне послання архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Симеона
Життя у Церкві, участь у її Таїнствах і, насамперед, у Таїнстві Причастя, дає можливість людині бути з Христом і насолоджуватися дарами Його любові. Засновуючи Церкву, Христос обіцяв бути з нами до закінчення світу. Маючи тверду надію на це, ми особливо радіємо у пасхальні дні, в які Церква ввела нас через покаяння і очищення совісті, через молитви і справи милосердя.
Пасхальне послання архієпископа Тульчинського і Брацлавського Iонафана
Сьогодні, коли гріх і зло примножуються у світі, ми, православні, святкуємо Пасху як перемогу життя над смертю, як перемогу добра над злом. Сподіваючись на Бога, ми перемагаємо зло гріховного світу, і знаряддя цієї перемоги – Православна віра наша. Сила Православ’я у благодатному Богоспілкуванні та всепереможній любові.
Познавшие Господа сердцем
Каждый год третье Пасхальное воскресенье посвящается женам-мироносицам. В этот день мы молитвенно вспоминаем тех женщин, которые остались одни у Креста Господня, когда все апостолы разбежались, женщин, которые пошли в третий день ко Гробу, несмотря на все опасности и риски.
Благословенна ця земля
"О! Який благословенний цей народ і яка благословенна ця країна! Яка ревність, притаманна святій душі і чистій вірі, воістину православній! Блаженні наші очі за те, що бачили, вуха – за те, що чули, а серця наші, що відчули радість і захоплення"... (із книги «Подорож Антіохійського Патріарха Макарія в Україну»).
Протоиерей Константин Иванченко: «Мы исповедуемся не священнику, а Богу»
Некоторые священники говорят, что им легче отслужить десять литургий, чем провести одну исповедь у большого количества людей. Как священники восстанавливаются после исповеди? Не мешает ли знание всей подноготной человека общаться с ним в обычной жизни? Об этом беседа с главным редактором "Одигитрии" протоиереем Константином Иванченко.
Стежками віри живої
Православне братство в ім’я ікони Божої Матері «Скоропослушниці» м. Вінниці займається благодійною й місіонерською діяльністю, бере участь у єпархіальних заходах, хресних ходах, співпрацює з іншими осередками. Але найпомітнішою справою організації є паломництво. Близько 2000 людей щороку – ось така кількість людей за допомогою братства відвідує святині православного світу.
Когда родители разводятся...
"Бывает так, что муж и жена разводятся, даже когда у них есть дети. Ребёнок, естественно, переживает и хочет, чтобы родители помирились и не разводились. Как быть такому ребёнку, если он не из церковной семьи? И что ответить, если он обратился за помощью, за советом?" На этот и другие вопросы отвечает иеромонах Макарий (Маркиш).
Еще раз о церковной миссии, или Что нужно от христианина
Раньше вера была в почете. Теперь нас презирают и ненавидят. За Библию на столе учителя выгонят с работы, а за порнографический журнал – никогда. Рождество и Пасха – в прошлом, теперь у нас зимние и весенние праздники. Молиться в школах запрещено, а сквернословить – пожалуйста. Это называется толерантность. "Я? Да при чем тут я? Я себе еду в церковь, слушаю проповедь и еду домой. Что еще нужно от христианина?"
О чем говорит Христос на кресте?
Что происходит на Голгофе? На Голгофе благодать уходит из Его тела и из Его души. Не происходит личностного ипостасного расторжения Бога и Человека во Христе. Не происходит развоплощения Бога. Но божественный свет уходит из души Иисуса, потому что иначе смерть не может войти туда. Отсюда крик Его человеческой природы: «Боже мой, Боже, вскую мя оставил еси».
Дітям потрібні не метри – дітям потрібна любов
Священик Григорій з села Скоморошки Оратівського району Вінницької області – батько 13 дітей. Власних нащадків у родини Скрипників семеро – шість синів і одна донька. Троє діток усиновлених і трьома о. Григорій з матушкою Зінаїдою опікуються.
Как выбрать книгу
Нередко в светских книжных магазинах, да и церковных лавках, под вывеской «Православие» могут оказаться книги и псевдодуховные, и оккультные. Как не ошибиться в выборе? Несколько практических советов дает священник Алексий Плужников.
«Горе тому, кто входит в дом Божий с огнем чуждым»
В Ветхом Завете Господь запрещает входить в Дом Божий с огнем чуждым. Эта заповедь имеет прямой богословский смысл. Но ее можно отнести и к таким вещам, как, например, парфюмерия, косметика.
Як Божа Матір паломників рятувала
До Почаївської лаври у перший тиждень посту їхала з Вінниці тільки одна невелика група паломників. Інші не ризикували – важка дорога. Коли люди вже зібралися, виявилося, що вінничанці Ларисі терміново треба їхати у Почаїв з іконою. «Брати – не брати» – питання не стояло. Ікона має потрапити до обителі, де перебуває «втіха світу» – чудотворна ікона Почаївської Божої Матері.
Свято – це просто!
У храмі святої мучениці Тетяни при Московському державному університеті існує гарна великодня традиція. Щороку на Світлій седмиці там проходить турнір з розбивання крашанок.